Torsdagen den 11 maj är det premiär för det kvinnliga nätverket Nexer Network Women i Skövde. Nätverket finns sedan tidigare på många orter i landet och nu startar vi i Skövde.
Det blir en kväll att mötas, mingla och bli inspirerad av tre kvinnor som med stor passion och kraft bidrar till att göra världen till en bättre plats. Kvällen börjar med ett förmingel där vi bjuder på dryck, snacks och dagen till ära chokladbollar då det är chokladbollens dag.
Vi presenterar stolt Anna-Karin Johnson, ägare till Ärligt Talat – föreläsning inom kommunikation, som kommer berätta om hur du kan identifiera härskartekniker och bemöta dem.
Vi fortsätter kvällen med att lyssna på Leona Larsson och Marie Ekman som är verksamhetsansvarig respektive ordförande för Kvinnohuset Tranan som berättar om hur de arbetar med att stödja och stärka utsatta kvinnor.
Vi avrundar med ett härligt eftermingel där vi bjuder på enklare förtäring och dryck.
Välkommen till en kväll full av nätverkande, inspiration och skratt!
När?
Torsdag 11 maj, kl 17:00-20:00
Välkomstdrink med mingel från kl 17:00
Programstart kl 17:30
Eftermingel med enklare förtäring 19:00-20:00
Var?
Aspö gård, Södra Aspövägen, Skövde
OSA:
Senast 4 maj (begränsat antal platser)
Detta är ett kostnadsfritt event och vi uppskattar om du informerar oss så snart som möjligt vid eventuella förhinder.
Frågor?
Kontakta oss på info@nexergroup.com
Anmälan är stängd.